MENTSVÁR VAGY NYOMORTELEP?

MENTSVÁR VAGY NYOMORTELEP?

A sárospataki Mandulás-hegyi Kutyaotthon az utóbbi hetek állandó főszereplője lett az állatvédelem palettáján.
A 2016. májusában, a Hangya Közösség és Lelenc Kutyamentő Egyesület által napvilágra hozott felvételek, minden állatszerető embert sokkoltak.
A felvételeken rühes, csontsovány, nagyon beteg kutyákat láthattunk tömegével. A 250 kutya befogadására alkalmas telepen, 450 kutya zsúfolódott össze. A helyzet tarthatatlanná vált ezért a Hangya Közösség , állatvédő szervezetekkel karöltve a legbetegebb és leggyengébb kutyákat elhozta a telepről. A kutyák gyógykezelését adományokból igyekeznek megoldani a szervezetek. A befolyt adományok elosztását a Lelenc Kutyamentő Egyesület vezetése végzi (eddig több mint 4 millió forintnyi összeget utaltak át állatszerető emberek).
A sárospataki menhely vezetője, Törő Gábor, teljes pályás lerohanásnak nevezte a segítő akciót.
Törő Gábort, aki évekkel ezelőtt azzal a kijelentésével hívta fel magára a figyelmet, hogy Zemplénben nem lesz kutya-holokauszt, utalva ezzel bizonyos sintértelepek kutyákkal szemben elkövetett kegyetlenkedésire, állatvédők és bírálói azért támadják, mert szerintük azok a borzalmak, amik a telepen vannak, teljes mértékben kimerítik az állatkínzás fogalmát.
Törő Gábor úgy érzi, ott követte el a hibát, hogy nem tudott nemet mondani. Folyamatosan fogadta/fogták be a kutyákat, még akkor is ,amikor már nagy valószínűséggel ő is érezte,itt tényleg nagy a baj. Törő Gábor szerint minden állatnak jár egy esély, egyik állattól sem vehető el az élethez való jog, (Gábor szerint, ha gyepmester fogta volna be azokat a kutyákat, akik hozzá kerültek, már rég nem élnének, elaltatták volna őket) kapacitás vagy helyhiány miatt.


Igen ám, de milyen élet vár egy olyan befogott kutyára, akire a menhelyre történő kerülést követően szenvedés vár-mondják a Gábort bírálók.
A kutyák ivartalanítását, a beérkezők karanténozást nem oldották meg, azt, hogy hány kutya pusztult el, milyen betegség végzett velük sem lehet tudni, hiszen az alapítvány dolgozói nem készítettek nyilvántartást. A kutyák vérre menő harcokat folytathattak a falatokért, az lakott jól, aki erősebb és dominánsabb volt a falkában. Tenner Anna, a Lelenc Kutyamentő Egyesület vezetője szerint, ami Sárospatakon történt, minden csak nem állatvédelem. Anna szerint a név és törődés nélküli kutyák úgy sínylődnek a menhelyen, akár az életfogytosok, egy óriási különbséggel, ezek a szerencsétlen kutyák senkinek nem ártottak, szeretetre és törődésre vágynak ugyanúgy mint szerető családban élő fajtársaik.
Anna szerint a Mandulás-hegyi Kutyaotthon megbocsáthatatlan bűne továbbra még az is, hogy semmilyen figyelmet nem fordítottak a kutyák örökbefogadási programjaikra, sehol egy örökbefogadói felhívás vagy kép, az esélyét sem kapták meg ezek a kutyák a szebb életre.

 

A következő videóval, objektíven szeretnénk bemutatni Önöknek a történteket és természetesen nyomon követjük és beszámolunk majd a további fejleményekről is.

Hozzászólások

comments